Doğa ile iç içe yaşamak isteyip ancak konforu da elden bırakmak istemeyenler için alternatif ev konsepti. Tiny House Adalı yaşamı kolaylaştıracak tüm konfor şartlarını barındırmaktadır. Tiny House ADALI konforu ve kişiye özel tasarımları ile kullanışlı çözümler sağlamaktadır. Tek bir yere bağlı kalmadan Tiny House mobil evinizi, dilediğiniz yere park edebilir doğanın keyfini sürebilirsiniz. Tiny House yürüyen evler, sunduğu ferah yaşam alanı ve kaliteli donanımı ile içinde yaşayanları evinde hissettirir.

TINY HOUSE ADALIYA GÜNEŞ PANELLERİ EKLENEBİLİYOR MU?
Tiny House Adalı içerisinde bulunan elektrikli aletlerinizden hangilerini güneş panelleri ile çalıştırmak istediğinize göre hesaplanarak güneş panelleri konulabilmektedir.
TINY HOUSE ADALIYI ÇEKMEK İÇİN NASIL BİR ARACA İHTİYACIMIZ VAR?
Tiny House Adalı; Ağırlığı dengeye alınarak tasarlanmış bir araçtır. Yani Tiny House’u hareket ettirmek için sadece tekerleklerdeki sürtünme kuvvetini aşmanız gerekir. Güvenli sürüş ve yol tutuşu için 3000 motor üzeri ve dört çekeri bulunan bir arazi aracı öneriyoruz.
TINY HOUSE ADALIYI HERHANGİ BİR ARAZİYE KOYMAK İÇİN İMAR İZNİ GEREKLİ Mİ?
Tiny House Adalı Tip onay belgesi bulunan, plakalı ve ruhsatlı yasal olarak "Karavan" olan bir araçtır ve Karayolları yönetmeliği çerçevesi içerisinde üretilir. Tiny House Adalı yasal olarak bir yapı değil, araç olduğundan dolayı, Karayolları yönetmeliklerine tabiidir ve imar izni gerektirmeksizin istenilen imar planındaki arsaya konulabilir.
Bu durumda yasal olarak park etmiş bir karavan olarak tanımlanmaktadır.
TINY HOUSE ADALI’YI BİR YERE KOYMADAN ÖNCE ZEMİNDE BİR ÇALIŞMA YAPMAK GEREKİR Mİ?
Tiny House Adalı tamamının; dört köşesinde birer kriko ve dört adet lastik bulunmaktadır. Ürün standart olarak bu sistem üzerinde 8 noktadan zemine temas ederek durur. Krikoların uç kısımlarının zemin yumuşadığı zamanlarda batmaması için beton veya ahşap pabuçlar (40x40cm) konularak hiç bir altyapı hazırlığı yapılmadan istenilen araziye konulabilir.
TINY HOUSE ADALI'NIN GARANTİSİ NE KADAR?
Tiny House Adalı; dingil ve aks sistemi, iç, dış ve çatı kaplamaları, doğramalar, elektrik, su, klima tesisatlarını içerir tüm imalatlar, dingil kapasitesi aşımı olmadan kullanılan durumlarda firma tarafından 2 yıl garanti kapsamında olup, bahsi geçen imalatlarda oluşabilecek olumsuzlukları, karşılıklı anlaşılan iş programı ile birlikte, Tiny House Adalı tarafından yerinde giderilmek zorundadır.
TINY HOUSE ADALIYI ÇEKMEK İÇİN NASIL YASAL PROSEDÜR GEREKİYOR?
Tiny House Adalı yasal olarak "karavan" olan ve Karayolları Yönetmeliği gereği "BE" sınıfı ehliyetinizin olması gerekmektedir. Bununla birlikte çekmek istediğinizin aracın çeki demiri takılı olması ve bu çeki demirinin gerekli işlemler yapılarak ruhsatınıza işlenmiş olması gerekmektedir. Eğer Tiny House'unuzun yerini bu prosedürlere takılmadan değiştirmek isterseniz, firmamızdan nakliye için hizmet alabilirsiniz.
TINY HOUSE ADALI’DA ISINMAYI NASIL SAĞLIYORSUNUZ?
Tüm Tiny House'larda standart olarak uygun BTU'de klima tesisatı uygulanmaktadır.
TINY HOUSE ADALI 'DA YAŞAMAK İÇİN HERHANGİ BİR YASAL İZİN ALMAMIZA GEREK VAR MIDIR?
Tiny House Adalı bir ev/ofis/iş yeri gibi gözükse de aslında plakası, ruhsatı ve kara yolları çıkış izinleri bulunan bir araçtır (çekme karavandır). Ruhsatı olduğundan dolayı aracınızı park edebileceğiniz her yerde yaşayabilirsiniz.
TINY HOUSE ADALI’NIN AĞIRLIĞI NE KADAR?
Tiny House'ların ağırlıkları modelden modele farklılık göstermekle birlikte 2000-3500 kg aralığında değişmektedir.
TINY HOUSE ADALI'DA PİS SU GİDERİ NASIL ÇÖZÜMLENİYOR?
Pis su tesisatı; ne kadar süre ve nerede kullanacağınıza göre farklılık göstermektedir;
• Kanalizasyon şebeksinin bulunduğu yerlerde direk olarak, bu şebekeye bağlantı yapılabilir.
• Uzun süreli konaklamalarda, hazır foseptik çukurları ile çözümleme yapılabilir.
• Daha mobil olacağınız durumlarda, karavan, tekne vb. araçlarda olduğu gibi pis su tankları konulabilmektedir.
TINY HOUSE ADALI'DA TEMİZ SU KULLANIMI NASIL ÇÖZÜMLENİYOR?
Temiz su; varsa bir şebeke bağlantısından direk olarak yapılabileceği gibi, çeşitli hacimlerdeki su depolarını araziniz üzerine müsait bir alana yerleştirip, taşıma ile bu depolar doldurularak temiz su sorunu çözümlenmektedir.
TINY HOUSE ADALI’NIN MTV VEYA EKSTRA BİR VERGİSİ UYGULAMASI VAR MI?
Tiny House bir motora sahip olmadığından dolayı MTV'ye tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir.
TINY HOUSE ADALI’NIN LASTİKLERİNİN BİR ÖZELLİĞİ VAR MI?
Tiny House’u taşıyan lastikler C Tipi yük lastikleridir.
KENDİ ARZUMUZA GÖRE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ BİR TINY HOUSE TASARIMI YAPILABİLİR Mİ?
Mevcut modeller içerisinde plan değişiklikleri ve buna bağlı olarak kişiselleştirme imkanı vardır.